Çocuklar için Yaratıcı Drama Atölyesi (4-6 Yaş)

Çocuklar için Yaratıcı Drama Atölyesi

Oyun çocukların kendilerini ifade etme yöntemidir. Atölyemizde çocukların kendilerini ifade etme ve keşfetme isteklerini oyun aracılığı ile ortaya çıkarıyor ve kendi yaratıcılıklarını beraberce keşfediyoruz.

Her hafta farklı kazanımlarla planlanan ve her atölyede değişik oyun ve kurgularla oluşturulan süreç odaklı bir programla ilerleyen atölyemizde çocuklarımızı 12 haftalık bir deneyim bekliyor.


Çocuklar gördüklerini, bildiklerini, deneyimlerini ve neşesini oyun aracılığıyla yansıtır. Yaratıcı drama atölyesi süresince çocukların bedensel ve zihinsel; problem çözme yeteneklerini, sözel/sözsüz ifade becerilerini, özgüvenini ve yaratıcılığını özel olarak tasarlanmış oyunlarla geliştirmesini ve arttırmasını ve kazanma ve kaybetme korkusu olmadan kendi dünyasını yaratmayı öğrenmesini hedefliyoruz.

4-6 Yaş Drama Atölyesi Üzerine;

Çocuğun küçük yaşlarda başlayan taklit etme davranışını destekleyen etkinliklerden en önemlisi dramatik etkinliklerdir. Bu etkinlikler sayesinde çocuklar çevresindeki kişilerin hareket ve davranışını taklit ederken gerçekliği kavramakta ve kendine güven kazanmaktadır.

4-6 yaş arası çocuklar drama sırasında düşüncelerinin yargılanmadan ve eleştirilmeden kabul edildiğini görürler ve bu çocuklarda bağımsız düşünme ve karar verme becerisinin gelişmesine neden olur.

0-6 yaş arası çocuklar için duygusal gelişim zihinsel gelişimin anahtarıdır. Duygularını yönetmeyi kontrol etme becerisi gelişmemiş çocuklar zihinsel potansiyellerini açığa çıkarmakta güçlük çekiyor. Bu neden ile benlik kontrolü, duygu kontrolü bu yaş arasında çocuklar için büyük önem arz etmekte. Drama ve dramatik etkinlikler, duyguların ne olduğunu, nasıl ifade edildiklerini, sergilendikleri davranışları ve duygusal tepkilerin nasıl farklı olabileceğini çocukların anlamalarına yardımcı olur. 

-Taklid Oyun

-Pandomim

-Rol Oynama

-Doğaçlama

-Yaratıcı Dans

-Hikaye Tamamlama

-Dramatizasyon

(4-6 yaş için metinsiz dramatizasyon)

Bu tekniklerden yararlanarak hazırlanan atölye programında çocuklar her hafta bir değer kazanımı üzerinden tasarlanmış oyunlar oynar. 

Oyun aralarında Eline Snel’in çocuklar için geliştirdiği meditasyon ve farkındalık yöntemi kullanılarak duygularını ifade eden çocukların rahatlaması ve dinlenmesi sağlanır.  (Bu yöntem kapsamında çocuk 25 dakikalık bir oyun sürecinin ardından 2-3 dakika kendini nasıl dinlendireceğini ve rahatlamayı oyun aracılığı ile deneyimler. Bu çalışma çocukların bir sonraki oyuna geçmeden tekrar dikkatlerini toplamaları için yapılan minik bir konsantrasyon ve gevşeme çalışmasıdır.)


ATÖLYE SÜRESİ VE TARİHLER:
-Atölye programı toplam 12 haftadır.
-Program, 16 Şubat 2020 Pazar günü başlayacak, 3 Mayıs 2020 Pazar günü bitecektir.

-Atölye Pazar günleri saat 13.30 14.30 arasındadır.
* Kayıt süresi içinde velilerimizden gelecek olan farklı gün ve saat önerileri doğrultusunda, programın gün ve
saati değişebilir.


KAYIT TARİHLERİ
Kayıt alımı için son tarih, 15 Şubat 2020 Cumartesi günü olacaktır. Atölyeye katılmak isteyen çocukların velileri, 0216 339 9 339 numaralı telefondan veya bilgi@apartmansahne.com e posta adresinden bilgi aldıktan sonra Apartman Sahne’ye gelerek kayıtlarını yaptırabilirler.


KİMLER KATILABİLİR?
- 4-6 yaş arası tüm çocuklar bu atölyeye katılabilir.
-Atölye kontenjanı 8 kişidir.


EĞİTMENİMİZ HAKKINDA:

DAMLA AHKEMOĞLU:

2012 yılında başladığı tiyatro eğitimine farklı yöntemler üzerinde çalışarak devam etti.  2012 yılında Temel Oyunculuk ve 2014 yılında Eric Morris Metodu üzerine eğitimler aldıktan sonra Studio Oyuncularında 2 senelik eğitimini tamamladı. Bu süre boyunca bedensel çalışmalar üzerine birçok atölyelere katıldı. 2012 -2014 yılları arasında çocuk oyunlarında yer aldı. 2016-2019 yılları arasında Studio Oyuncularında hem oyunculuk hem de grup liderliği asistanlığı yaptı. Okullarda çocuklar için yaratıcı drama dersi vermeye devam etmektedir.


FİYATLANDIRMA VE ÖDEME ALIM ŞEKİLLERİ
12 haftalık atölye programının toplam bedeli 900 TL’dir. Ödemeler aylık 300 TL olarak alınabilir.
* 12 haftalık ödeme yapılması halinde, indirim uygulanacak, fiyat  875 TL’ye düşecektir.
* Fiyata KDV dahildir.